اخبار مهم و جدید در مورد دامنه های بین الملل

طبق قرارداد منعقد شده بین رجیسترار Resello و موسسه ICANN تمامی دامنه های تحت پوشش این رجیسترار تابع قوانین ICANN خواهند شد.
این قرارداد از تاریخ 1 سپتامبر 2014 اجرایی شده و بر همین اساس می بایست به موارد زیر توجه کنید.

– کلیه اطلاعات در هنگام ثبت دامنه باید بصورت کاملا حقیقی و صحیح وارد شود.
– هنگام تغییر اطلاعات نیز باید بصورت کاملا حقیقی و صحیح وارد شود.

– مواردی همچون کدپستی (زیپ کد) و شماره تلفن حتما می بایست وارد شود. کاربرانی که کد پستی شان 0 است، در هنگام ثبت دامنه با خطا مواجه خواهند شد.

باتوجه به اینکه در زمان ثبت نام، پنل بین الملل شما به صورت اتوماتیک ساخته می شود، اطلاعات هوئیز آن ناقص است لذا حتما پس از ثبت دامنه، از طریق پنل بین الملل، اطلاعات هوئیز دامنه تان را آپدیت نمائید. مسئولیت عدم صحت اطلاعات بر عهده شما می باشد.

فراموش نکنید، پس از تغییر اطلاعات، برای اعمال آن، از سمت رجیسترار برای شما ایمیل تاییدیه می آید که می بایست بر روی آن کلیک کنید تا اطلاعات هوئیزتان آپدیت شود…

– پس از ثبت دامنه، توسط رجیسترار یک پیغام تاییدیه انگلیسی به ایمیل شخص ثبت کننده ارسال می شود که باید با کلیک بر روی لینک فعالسازی آن احراز هویت را انجام داد در غیر این صورت دامنه فعال نمی شود و تا آن زمان، پیغام pending validation در صفحه دامنه نمایش داده می شود.

پس از کلیک بر روی ایمیل تاییدیه، دی ان اس های شما به طور اتوماتیک ست می شوند.

=====================

با توجه به اطلاعیه جدید رجیسترار دامنه های CO. کلیه کاربرانی که دامنه هایی با پسوند CO. دارند، اگر تمایل به تمدید دارند باید 5 روز قبل از تاریخ انقضا برای تمدید دامنه خود اقدام کنند در غیر اینصورت به حالت Redemption Period وارد می شود و باید هزینه 10 برابر تمدید دامنه را پرداخت نمایید.
با توجه به اینکه این مورد بسیار مهم می باشد توصیه می شود حتما 5 روز قبل از انقضا دامنه نسبت به تمدید آن اقدام شود.
دقت کنید حتی اگر بعد از تاریخ انقضا هزینه دامنه در سیستم مالی شرکت پرداخت شود تمدیدی صورت نمی گیرد و هزینه به کاربر عودت داده می شود و پرشین رجیستر مسئولیتی در این مورد به عهده ندارد.

====================

بدیهی است در صورت عدم رعایت موارد فوق ممکن است دامنه توسط رجیسترار مسدود شود و مسئولیت کامل این موارد برعهده دارنده دامنه می باشد.

.

1 دیدگاه برای «اخبار مهم و جدید در مورد دامنه های بین الملل»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *