اطلاعیه شماره چهار انتقال به رجیسترار جدید

باسلام خدمت شما کاربران محترم

همانطور که در اطلاعیه های قبلی عنوان شده بود، هم اکنون اکثر دامنه ها به طور کامل به رجیسترار جدید منتقل شده اند و موقتا می توانید تغییرات دی ان اس و کانتکت را برای دامنه ها داشته باشید.

برای ورود به پنل دامنه بین الملل اینجا کلیک کنید

– * – برای ورود پسورد خود را با استفاده از گزینه Forgot password در لینک بالا، ریست کنید.

دقت داشته باشید، ممکن است برخی دامنه ها هنوز به طور کامل منتقل نشده باشند، لذا خواهشمند است تا تا آن زمان منتظر باشید.

 

ضمنا هم اکنون می توانید دامنه های بین الملل را از طریق پرشین رجیستر ثبت و تمدید نمائید.

 

راه اندازی بخش حراج دامنه

باسلام

بخشی مخصوص حراج دامنه، به پنل کاربران پرشین رجیستر اضافه شده است که توضیح آن در ادامه خواهد آمد:

پس از بررسی های انجام شده، سیستم حراج با در نظر گرفتن موارد زیر رونمایی شده است تا بتواند بیشترین بازدهی را در حفظ کیفیت دامنه ها و معاملات داشته باشد.

1- تنها اعضای پرشین رجیستر قادر به شرکت در حراج خواهند بود.

2- دامنه های به حراج گذاشته شده برای تمامی میهمانان و افرادی که عضو نباشند قابل رویت می باشد.

3- هزینه درج دامنه برای حراج، برابر است با “مبلغ پایه آن دامنه تقسیم بر 100”

به عنوان مثال اگر دامنه ای دارید که می خواهید به قیمت پایه 20 هزار تومان در حراجی درج کنید، هزینه درج آن 200 تومان خواهد شد.

علت این کار جلوگیری از درج دامنه های بی کیفیت است و همچنین جلوگیری از تعیین قیمت های نجومی است! در واقع با این کار، فروشنده ها کمی در تعیین قیمت دامنه هایشان دقت بیشتری خواهند داشت!

و در نهایت کارمزد پرشین رجیستر نیز فقط در این مرحله خواهد بود و پس از فروخته شدن دامنه کارمزدی در حالت عادی دریافت نخواهد شد (بر خلاف سایر حراجی ها)

4-  برای جلوگیری از پیشنهادات غیر واقعی، در صورتیکه کاربری در حراج برنده شود ولی بدون دلیل موجه از خرید دامنه صرف نظر کند ، مبلغ 1000 تومان ، به عنوان جریمه از حساب وی کسر خواهد شد.

5- به طور پیش فرض، هزینه انتقال دامنه ها برعهده خریدار می باشد مگر اینکه فروشنده بخواهد، خود این هزینه را متقبل شود.

6- پرشین رجیستر دخالتی در خرید و فروش دامنه ها ندارد اما اگر طرفین نیاز به واسطه معامله داشته باشند، می توانند مراتب را از طریق پشتیبانی اطلاع دهند تا با اخذ کارمزد، این امر انجام شود.

 

همانطور که مشاهده می کنید، سعی ما در طراحی این بخش، آماده کردن بستری ساده و بدور از حاشیه برای فعالان حوزه دامنه بوده است و امیدواریم به مرور زمان، پتانسیل موجود در بازار دامنه در ایران را با کمک شما فعالان عزیز، بالفعل کنیم.

اطلاعیه سوم در رابطه با انتقال به رجیسترار جدید

باسلام

پیرو اطلاعیه های قبل و جهت اطلاع شما از شرایط فعلی و تغییرات پیش رو، موارد را بشرح زیر به آگاهی شما می رسانیم:

مطابق انتظار و با توجه به موارد مطرح در اطلاعیه های قبل، هم اینک دسترسی ثبت، تمدید و انتقال دامنه در Directi امکان پذیر نمی باشد. به محض اتمام انتقال به Resello دسترسی جهت ثبت، تمدید و انتقال دامنه در رجیسترار جدید مهیا خواهد بود…

سرویس های Mail Hosting رایگان و همچنین Managed DNS رایگان ارایه شده بر روی دامنه ها در روز یکشنبه 19 آبان ماه مسدود می گردند. خواهشمند است نسبت به انتقال اطلاعات سرویس های مورد اشاره تا 19 آبان ماه اقدام فرمایید، در غیر اینصورت اطلاعات این سرویس ها در آن تاریخ حذف خواهد شد.

با توجه به اینکه سازمان ICANN در نظر دارد از اوایل سال 2014 امکان “Privacy Protection” را برای کلیه دامنه های جهان غیر فعال نماید، ارایه این سرویس در رجیسترار جدید نیز فعلا صورت نمی پذیرد. بدیهیست در صورتی که تصمیم ICANN تغییر یابد یا به زمان دیگری موکول شود، این سرویس نیز مجددا ارایه خواهد شد.

==========