برگشت هزینه دامنه ها و درخواست های لغو شده

در مواردی همچون تایید نشدن مدارک دامنه، اتمام دوره قانونی درخواست هایی همچون انتقال و ثبت و… و همچنین لغو دامنه هایی که مشمول استرداد وجه می شوند و توضیحاتشان در این لینک موجود است، سیستم ایرنیک به طور اتوماتیک هزینه ها را به ما برگشت می زند و نیازی به ارسال ایمیل و یا تیکت به ما نیست و همکاران ما در پرشین رجیستر هر چند وقت اینگونه موارد را چک میکنند (اغلب روزانه) و سپس هزینه را به موجودی کاربر در پرشین رجیستر بر می گردانند.

برای آگاهی از وضعیت دامنه ها و همچنین اینکه آیا هزینه برگشت خورده است یا خیر، همواره می توانید از مسیر زیر اقدام نمائید:

پرشین رجیستر => سفارشات من

در صورتیکه وضعیت دامنه “کنسل” باشد بدین معناست که هزینه آن مورد به حساب شما در پرشین رجیستر برگشت خورده است.

دقت نمائید، تنها در صورتیکه پس از نهایتا سه روزی کاری، هزینه برگشت نخورده بود، مراتب را از طریق تیکت با ما درمیان گذارید تا بررسی های بیشتر انجام شود چراکه گاهی اوقات سیستم نیک هزینه را اتوماتیک ممکن است برگشت نزند و طبیعتا ما هم متوجه این امر نخواهیم شد.

از کاربران محترم تقاضا می شود تا قبل از سه روز، از ارسال تیکت خودداری نمایند تا همکاران ما بتوانند پاسخگویی کارآمد تری داشته باشند.

نحوه لغو دامنه های آی آر

در صورتیکه دامنه ای را ثبت کرده اید و به هر دلیلی قصد کنسل کردن آن را دارید، طبق قوانین نیک هزینه آن غیرقابل برگشت است و تنها می توانید آن را لغو کنید (بدون استرداد وجه).

اما اگر دامنه را به تازگی ثبت کرده اید و هنوز توسط ایرنیک تایید نهایی نشده است، می توانید دامنه را لغو کنید و هزینه نیز برگشت می خورد. شایان ذکر است نحوه برگشت هزینه در این پست توضیح داده شده است.

نحوه لغو دامنه:

برای لغو دامنه ها کافیست وارد پنل نیک خود شده، سپس از لیست دامنه های من، دامنه مربوطه را انتخاب کنید تا به صفحه مدیریت دامنه مربوطه هدایت شوید، سپس در آن صفحه گزینه لغو را انتخاب نمائید.