اطلاعیه دوم در رابطه با انتقال به رجیسترار resello

با توجه به توافقات به عمل آمده، انتقال دامنه ها به رجیسترار Resello انجام خواهد شد. نکات زیر جهت اطلاع کاربران و نمایندگان محترم به استحضار می رسد:

 • دامنه (های) بین المللی “فعال” نزد ما از روز 13 آبان از رجیسترار Directi به رجیسترار جدید منتقل خواهد شد. مشخصات دسترسی به پنل جدید طی روزهای آینده بحضورتان ارسال می گردد.

 

 • از تاریخ 13 الی 30 آبان امکان تمدید، انتقال و تغییر DNS دامنه وجود نخواهد داشت. در نتیجه در صورتی که دامنه ی شما هم اینک منقضی شده یا تا پایان آبان ماه منقضی می شود، همین حالا نسبت به تمدید آن اقدام فرمایید. در صورت نیاز به انجام تغییرات DNS نیز تا قبل از 13 آبان تغییرات خود را اعمال نمایید.

 

 • اطلاعات ایمیل های رایگان ارایه شده بر روی دامنه ها (2 اکانت ایمیل 100 مگابایتی) به رجیسترار جدید منتقل نخواهد شد. بنابراین در صورتی که از ایمیل رایگان دامنه خود استفاده می فرمایید، جهت جلوگیری از حذف ایمیل های خود لازم است حداکثر تا تاریخ 13 آبان نسبت به تهیه بک آپ از ایمیل های خود اقدام فرمایید.

 

 • تمامی تنظیمات DNS و Child Name Server دامنه (های) شما بصورت کامل منتقل خواهد شد و نیازی به تنظیم مجدد نخواهد بود.

 

 • سرویس “محافظت از شناسه” یا “Privacy Protection” تا اطلاع ثانوی از سوی رجیسترار جدید قابل ارایه نخواهد بود. در صورتی که با این سرویس آشنا نیستید به اطلاع می رسانیم این سرویس بمنظور مخفی سازی مشخصات Whois دامنه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 • سرویس های رایگان دامنه (از جمله Email Hosting, Domain Forwarding, Managed DNS) در رجیسترار جدید نیز با شرایط جدید ارایه خواهد شد. با این حال با توجه به عدم انتقال اطلاعات و تنظیمات سرویس های رایگان دامنه، لازم است این تنظیمات را پس از انتقال مجددا انجام دهید. اطلاعات تکمیلی بعدا به اطلاع خواهد رسید.

 

==============

تحریم Directi و تغییر رجیسترار دامنه های بین الملل

به اطلاع کاربران و نمایندگان محترم می رسانیم، مالکیت شرکت ثبت کننده دامنه های بین المللی Directi در حال انتقال به یک شرکت امریکایی است و لذا با توجه به تحریم های موجود از سوی کشور امریکا علیه ایران، این احتمال داده می شود که محدودیت هایی جهت دسترسی کاربران ایرانی به پنل مدیریت دامنه و … از سوی Directi اعمال گردد.

باتوجه به این موضوع، پس از بررسی های لازم، پنل تمام کاربران و نمایندگان پرشین رجیستر به رجیسترار جدید Resello به آدرس اینترنتی http://www.resello.com منتقل خواهد شد.

توجه: پرشین رجیستر این اطمینان را به شما عزیزان می دهد که هیچگونه مشکلی برای دامنه ها پیش نخواهد آمد.

خواهشمند است به موارد زیر توجه فرمایید:

 •     در فاصله زمانی انتقال دامنه ها به رجیسترار جدید (از 26 اکتبر تا 31 اکتبر)، امکان تمدید و تغییر در دامنه ها وجود نخواهد داشت. در نتیجه در صورتی که دامنه ای هم اینک منقضی شده یا طی این مدت منقضی می شود، همین حالا نسبت به تمدید آن اقدام فرمایید.
 •     اگر تمایل به ایجاد تغییری در DNS یا Child Name Server دامنه های خود دارید لازم است حداکثر تا 26 اکتبر نسبت به اعمال تغییرات اقدام فرمایید.
 •     تمامی اطلاعات DNS و Child Name Server دامنه (های) شما بصورت کامل به رجیسترار جدید منتقل خواهد شد و نیازی به تنظیم مجدد نخواهد بود.
 •     امکان فعال سازی “محافظت از شناسه” یا “Privacy Protection” تا پس از انتقال دامنه ها به رجیسترار جدید وجود نخواهد داشت.
 •     با توجه به قوانین بین المللی ICANN، اکیدا توصیه می شود در صورتی که مشخصات ارایه شده در زمان ثبت دامنه با مشخصات واقعی مالک دامنه مطابقت ندارد، سریعا نسبت به تصحیح آن اقدام فرمایید.

 

======================

برگشت هزینه دامنه ها و درخواست های لغو شده

در مواردی همچون تایید نشدن مدارک دامنه، اتمام دوره قانونی درخواست هایی همچون انتقال و ثبت و… و همچنین لغو دامنه هایی که مشمول استرداد وجه می شوند و توضیحاتشان در این لینک موجود است، سیستم ایرنیک به طور اتوماتیک هزینه ها را به ما برگشت می زند و نیازی به ارسال ایمیل و یا تیکت به ما نیست و همکاران ما در پرشین رجیستر هر چند وقت اینگونه موارد را چک میکنند (اغلب روزانه) و سپس هزینه را به موجودی کاربر در پرشین رجیستر بر می گردانند.

برای آگاهی از وضعیت دامنه ها و همچنین اینکه آیا هزینه برگشت خورده است یا خیر، همواره می توانید از مسیر زیر اقدام نمائید:

پرشین رجیستر => سفارشات من

در صورتیکه وضعیت دامنه “کنسل” باشد بدین معناست که هزینه آن مورد به حساب شما در پرشین رجیستر برگشت خورده است.

دقت نمائید، تنها در صورتیکه پس از نهایتا سه روزی کاری، هزینه برگشت نخورده بود، مراتب را از طریق تیکت با ما درمیان گذارید تا بررسی های بیشتر انجام شود چراکه گاهی اوقات سیستم نیک هزینه را اتوماتیک ممکن است برگشت نزند و طبیعتا ما هم متوجه این امر نخواهیم شد.

از کاربران محترم تقاضا می شود تا قبل از سه روز، از ارسال تیکت خودداری نمایند تا همکاران ما بتوانند پاسخگویی کارآمد تری داشته باشند.

نحوه لغو دامنه های آی آر

در صورتیکه دامنه ای را ثبت کرده اید و به هر دلیلی قصد کنسل کردن آن را دارید، طبق قوانین نیک هزینه آن غیرقابل برگشت است و تنها می توانید آن را لغو کنید (بدون استرداد وجه).

اما اگر دامنه را به تازگی ثبت کرده اید و هنوز توسط ایرنیک تایید نهایی نشده است، می توانید دامنه را لغو کنید و هزینه نیز برگشت می خورد. شایان ذکر است نحوه برگشت هزینه در این پست توضیح داده شده است.

نحوه لغو دامنه:

برای لغو دامنه ها کافیست وارد پنل نیک خود شده، سپس از لیست دامنه های من، دامنه مربوطه را انتخاب کنید تا به صفحه مدیریت دامنه مربوطه هدایت شوید، سپس در آن صفحه گزینه لغو را انتخاب نمائید.