ایمیل verify the accuracy of Whois

مطابق قوانین رجیستری دامنه های بین المللی (ICANN)، تمامی مالکین دامنه های بین المللی، مالکین دامنه موظف به ارایه اطلاعات صحیح و بروز برای دامنه خود هستند. در صورتی که اینچنین نباشد، با دریافت شکایت از هر شخصی مبنی بر عدم صحت اطلاعات ارایه شده در Whois، رجیسترار موظف به بررسی و در نهایت مسدود سازی نام دامنه است.

این ایمیل ها جهت اطلاع از مشخصات فعلی Whois دامنه ها ارسال میشود و تنها جهت یادآوری این نکته خدمت شماست.

نکات قابل توجه :

1) این ایمیل چندین ماه پس از ثبت دامنه، به صورت خودکار برای شما ارسال میشود.

2)جهت مشاهده قانون رجیستری (ICANN) در خصوص لزوم صحت اطلاعات Whois دامنه ها اینجا را کلیک کنید.

آموزش انتقال دامنه های آی آر از طریق پرشین رجیستر

مراحل انتقال دامنه های آر آر کمی پیچیده است و لذا جزئیات آن در ادامه برای کاربران درج گردیده است:

1- صاحب امتیاز فعلی دامنه با شناسه خود وارد سامنه ایرنیک شوند.

2- به صفحهٔ انتقال دامنه مراجعه کنند، نام دامنهٔ مورد نظر را در قسمت «فروش دامنه» قید کرده و دکمهٔ «بعدی» را بزنند. یک شمارهٔ رمز(pin) برای ارائه به خریدار دامنه دریافت خواهند کرد. (می‌توان همین عملیات را از صفحه «دامنه‌های من» با کلیک بر روی نام دامنه مورد نظر انجام داد.)

3- صاحب جدید دامنه وارد پنل نیک خود شده و طبق توضیحات موجود در اینجا، رابط ها را بر روی همه قرار دهند.

4- وارد پرشین رجیستر شده و از منوی سمت راست گزینه خدمات آی آر را انتخاب کنید. سپس در صفحه ای که لود می شود، گزینه انتقال دامنه را انتخاب نمائید. در فرم ظاهر شده، نیک هندل صاحب جدید و رمز انتقالی که از نیک دریافت کرده بودید را به همراه نام دامنه وارد کنید.

5- در صورتیکه پیام موفقیت برای شما ظاهر شد بدین معناست که درخواست انتقال برای دامنه شما توسط پرشین رجیستر، صادر و هزینه آن اتوماتیک برایتان در نیک پرداخت شده است.

6- از طرف نیک ایمیلی برای صاحب فعلی ارسال می شود و ایشان می بایست بر روی لینک آن کلیک کنند تا تایید اولیه انتقال اتفاق بیافتد.

7- صاحب امتیاز فعلی دامنه بمنظور تایید درخواست بایستی یک تعهد نامه مبنی بر تایید درخواست به همراه تکمیل این فرم  (و یا نامه ای بدین شکل) به نیک ارسال نمایند. بسته به اینکه شناسه حالت فعلی حقیقی است یا حقوقی، بایستی کپی کارت ملی(برای اشخاص حقیقی) و کپی روزنامه رسمی شرکت(برای اشخاص حقوقی) به همراه فرم تکمیل شده به شرکت نیک ارسال شود.

صاحب فعلی، مدارک و فرم های مورد نیاز را از طریق اینجا برای نیک ارسال کنند.

8- گاهی اوقات لازم است تا صاحب جدید نیز تعهدنامه مبنی بر قبول مسئولیت دامنه خریداری شده را برای نیک ارسال کنند که اگر نیاز باشد، این مورد را نیک به شما اطلاع خواهد داد…

9- پس از ارسال مدارک، شرکت نیک بررسی های لازم را انجام داده و درصورت تایید مدارک ، دامنه را به شناسه جدید منتقل میکند.

اطلاعات تماس نیک: http://www.nic.ir/Contact

توجه: پرشین رجیستر تنها مسئول پرداخت هزینه و ارسال درخواست انتقال می باشد، لذا سایر موارد مربوط به ایرنیک می شود و از حوزه اختیارات ما خارج است.

شرایط و ویژگی های نمایندگی دامنه های بین الملل

شما می توانید با اخذ نمایندگی ثبت دامنه از پرشین رجیستر به طور کاملا مستقل اقدام به ارائه خدمات ثبت دامنه نمائید. شرایط و ویژگی های اخذ نمایندگی به شرح زیر است:

1- باتوجه به اینکه پرشین رجیستر هیچگونه محدودیتی برای نمایندگان ایجاد نمی کند لذا مسئولیت تمام موارد برعهده نمایندگان خواهد بود.

2- انتظار می رود نمایندگان از دانش کافی برای کار در حوزه دامنه برخوردار باشند و لذا مسئولیت یادگیری و کار با پنل بین الملل و وبسرویس آن برعهده نمایندگان محترم می باشد. البته پرشین رجیستر در حد توان خود در کنار شما عزیزان خواهد بود و سعی خواهد شد مستندات فارسی پنل به مرور در سایت قرار گرفته شود.

3- هیچگونه نامی از پرشین رجیستر در پنل ها و ایمیل های پنل نمایندگی درج نخواهد شد.

4- سیاست کاری پرشین رجیستر در این چند سال همواره بر ارائه تعرفه های منصفانه بوده و این خط مشی ادامه خواهد داشت، لذا نمایندگان از بابت افزایش غیر منصفانه تعرفه ها نگرانی نخواهند داشت. شایان ذکر است طبیعی است با نوسانات قیمت دلار، تعرفه ها نیز تغییر خواهند کرد اما این تغییرات همواره در سطح پایین و منصفانه ای نسبت به نرم بازار خواهد بود.

5- امکان شارژ آنلاین پنل نمایندگی از مرتبه دوم وجود دارد.(جزئیات بیشتر)

6- برای فعال سازی پنل نمایندگی، حساب کاربری خود را به میزان 57000 تومان شارژ نمائید و سپس درخواست اخذ نمایندگی خود را از طریق تیکت برای ما ارسال نمائید.

مبلغ مذکور در بالا شامل دو بخش می باشد:

  • الف: 50000 تومان – این مبلغ پس از فعال شدن پنل نمایندگی، از حساب پرشین رجیستر شما کسر می شود و سپس به اعتبار پنل بین الملل تان افزوده می شود لذا پنل بین الملل شما در ابتدا 50000 تومان موجودی خواهد داشت.
  • ب: 7000 تومان- این مبلغ جهت راه اندازی پنل بوده و تنها یک بار اخذ می شود.

7- بدیهی است با توجه به اینکه هیچگونه محدودیتی در پنل ها اعمال نشده است، نمایندگان می توانند خود نیز پنل نمایندگی به کاربرانشان ارائه دهند.

8- دامنه ها توسط شرکت خارجی Web Werks ثبت می شوند.

9- کمترین میزان شارژ، 50000 تومان می باشد.

10- پرشین رجیستر مختار است در هر زمان، قوانین را تغییر دهد.

در صورت وجود هرگونه سوال، خواهشمند است مراتب را از طریق پشتیبانی با ما در میان گذارید.