رجیسترار Web Werks (وب ورکز)

احتراما به اطلاع می رساند باتوجه به محدودیت های رسلو، این مرکز دامنه ها را به رجیسترار Web Werks منتقل خواهد کرد.

شایان ذکر است Web Werks یکی از کمپانی های بزرگ هندی است که در سال 1996 تاسیس شده است و جزو دیتاسنترهای TIER IV می باشد. این کمپانی از سال 2003 رجیسترار رسمی ICANN  نیز می باشد و از پلتفرم قدرتمندی برای مدیریت دامنه ها برخوردار است.

تحریم ایرانیان توسط Resello | کیسه دوزی کاسبان تحریم!

در روزهای گذشته خبری در مورد هشدار شرکت ریسلو (Resello) در رابطه با تغییر policy های آن شرکت و در نتیجه ایجاد محدودیت برای مالکان ایرانی دامنه‌ها منتشر شد که سبب ایجاد نگرانی میان کاربران ایرانی شده است. در این میان برخی افراد و شرکت‌ها فرصت را غنیمت شمرده و با سواستفاده از عدم آگاهی کاربران نسبت به این تغییرات ، و صرفا برای کسب منافع مالی به شیوه کاسبان تحریم، اقدام به ارسال ایمیل‌ها و پیام‌های تشویش آفرین نموده‌اند ؛ که این امر بر نگرانی و اضطراب کاربران افزوده است.

متاسفانه باتوجه به تحریم های موجود آمریکا علیه ایران، رسلو اعلام کرده است که از تاریخ 27 تیرماه 1396 خدمات ثبت و انتقال را برای کاربران ایرانی مسدود می کند و لذا این مرکز مجبور به جابجایی به رجیسترار جدید می باشد.

شایان ذکر است، هیچگونه مشکلی برای دامنه ها وجود ندارد و پس از قطعی شدن مذاکرات به رجیسترار جدید منتقل خواهیم شد. در صورتیکه نیاز به اقدامی از سمت کاربران باشد، مراتب به شما متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

این مرکز با توجه به سابقه فعالیت تخصصی در حوزه دامنه، به دور از هرگونه حواشی و موج هایی که متاسفانه برخی از شرکت های ایرانی برای شوک بازار ایجاد کرده اند، پس از تحقیق و مذاکره با شرکای تجاری مربوطه، بهترین گزینه برای جابجایی را انتخاب خواهد کرد و از شما کاربران محترم خواهشمند است به موج های ایجاد شده توجهی نکنید.

ما به دور از عجله و با دقت و تحقیق کامل و تخصصی، انشاءالله بدون مشکل به رجیستراری که در اولویت اول امنیت بیشتری داشته باشد و سپس سایر فاکتورهای لازم را برای ایرانیان داشته باشد جابجا خواهیم شد لذا خواهشمند است نگرانی از این بابت نداشته باشید.

 

نکته: اگر شما کاربر پرشین رجیستر هستید نیاز به تغییر و اقدامی ندارید و تمامی کارهای انتقال به رجیسترار جدید توسط پرشین رجیستر با نهایت دقت انجام خواهد شد.

 

صرفا خواهشمند است موارد زیر را با دقت مطالعه نمایید:

1- تا اطلاع ثانوی، امکان ثبت دامنه جدید در پرشین رجیستر میسر نمی باشد.

2- خوشبختانه هیچ تهدیدی برای دامنه های قبلی کاربران تا اطلاع ثانوی وجود ندارد و این مرکز تمام تلاش خود را برای حفظ و جابجایی ایمن دامنه کاربران خواهد کرد. فقط پیشنهاد می شود اگر دامنه ای دارید که طی 4 ماه اینده منقضی می شود، آن را هم اکنون تمدید نمائید.

3- از ایجاد اکانت کاستومری و یا نمایندگی جدید با مشخصات ایرانی خودداری نمایید.

اگر نماینده هستید:

1- به منظور کاهش ریسک، در اسرع وقت اطلاعات پروفایل تان را غیر ایرانی کنید. برای این منظور وارد اکانت نمایندگی تان شوید و سپس مطابق تصویر زیر بر روی Login as Customer کلیک نمائید.

2- سپس به سربرگ profile رفته و تمام کانتکت هایتان را آپدیت کنید.

3- شهر، استان، کشور، شماره تماس باید کشوری غیر از ایران باشد به عنوان مثال دوبی. همچنین دقت کنید که هیچگونه عبارت فارسی در کانتکت وجود نداشته باشد.

4- دامنه جدیدی ثبت نکنید و انتقال ورودی نیز انجام ندهید. همچنین دامنه هایی که کمتر از 4 ماه دیگر منقضی می شوند را ترجیحا تمدید کنید چراکه احتمال افزایش تعرفه از سمت رسلو برای ایرانی ها وجود خواهد داشت.

5- این موارد را برای زیرنمایندگان تان هم انجام دهید و به ایشان اطلاع دهید.

 

پیشاپیش از تمام کاربران و نمایندگان بابت همراهی شان تشکر می کنیم و این اطمینان را می دهیم که با نهایت دقت، نسبت به انتخاب رجیسترار جدید و مطمئن که کمترین مشکل را با ایرانیان داشته باشد، اقدام خواهیم کرد. انشاءالله دامنه ها بدون هیچگونه مشکلی، به رجیسترار جدید منتقل خواهند شد که متعاقبا اعلام خواهد گردید.

اخبار مهم و جدید در مورد دامنه های بین الملل

طبق قرارداد منعقد شده تمامی دامنه های تحت پوشش این رجیسترار تابع قوانین ICANN خواهند بود.

– کلیه اطلاعات در هنگام ثبت دامنه باید بصورت کاملا حقیقی و صحیح وارد شود.
– هنگام تغییر اطلاعات نیز باید بصورت کاملا حقیقی و صحیح وارد شود.

– مواردی همچون کدپستی (زیپ کد) و شماره تلفن حتما می بایست وارد شود.

باتوجه به اینکه در زمان ثبت نام، پنل بین الملل شما به صورت اتوماتیک ساخته می شود، اطلاعات هوئیز آن ناقص است لذا حتما پس از ثبت دامنه، از طریق پنل بین الملل، اطلاعات هوئیز دامنه تان را آپدیت نمائید. مسئولیت عدم صحت اطلاعات بر عهده شما می باشد.

فراموش نکنید، پس از تغییر اطلاعات، برای اعمال آن، از سمت رجیسترار برای شما ایمیل تاییدیه می آید که می بایست بر روی آن کلیک کنید تا اطلاعات هوئیزتان آپدیت شود…

– پس از ثبت دامنه، توسط رجیسترار یک پیغام تاییدیه انگلیسی به ایمیل شخص ثبت کننده ارسال می شود که باید با کلیک بر روی لینک فعالسازی آن احراز هویت را انجام داد در غیر این صورت دامنه فعال نمی شود و تا آن زمان، پیغام pending validation در صفحه دامنه نمایش داده می شود.

پس از کلیک بر روی ایمیل تاییدیه، دی ان اس های شما به طور اتوماتیک ست می شوند.

=====================

با توجه به اطلاعیه جدید رجیسترار دامنه های CO. کلیه کاربرانی که دامنه هایی با پسوند CO. دارند، اگر تمایل به تمدید دارند باید 5 روز قبل از تاریخ انقضا برای تمدید دامنه خود اقدام کنند در غیر اینصورت به حالت Redemption Period وارد می شود و باید هزینه 10 برابر تمدید دامنه را پرداخت نمایید.
با توجه به اینکه این مورد بسیار مهم می باشد توصیه می شود حتما 5 روز قبل از انقضا دامنه نسبت به تمدید آن اقدام شود.
دقت کنید حتی اگر بعد از تاریخ انقضا هزینه دامنه در سیستم مالی شرکت پرداخت شود تمدیدی صورت نمی گیرد و هزینه به کاربر عودت داده می شود و پرشین رجیستر مسئولیتی در این مورد به عهده ندارد.

====================

بدیهی است در صورت عدم رعایت موارد فوق ممکن است دامنه توسط رجیسترار مسدود شود و مسئولیت کامل این موارد برعهده دارنده دامنه می باشد.

.

اطلاعیه شماره چهار انتقال به رجیسترار جدید

باسلام خدمت شما کاربران محترم

همانطور که در اطلاعیه های قبلی عنوان شده بود، هم اکنون اکثر دامنه ها به طور کامل به رجیسترار جدید منتقل شده اند و موقتا می توانید تغییرات دی ان اس و کانتکت را برای دامنه ها داشته باشید.

برای ورود به پنل دامنه بین الملل اینجا کلیک کنید

– * – برای ورود پسورد خود را با استفاده از گزینه Forgot password در لینک بالا، ریست کنید.

دقت داشته باشید، ممکن است برخی دامنه ها هنوز به طور کامل منتقل نشده باشند، لذا خواهشمند است تا تا آن زمان منتظر باشید.

 

ضمنا هم اکنون می توانید دامنه های بین الملل را از طریق پرشین رجیستر ثبت و تمدید نمائید.

 

راه اندازی بخش حراج دامنه

باسلام

بخشی مخصوص حراج دامنه، به پنل کاربران پرشین رجیستر اضافه شده است که توضیح آن در ادامه خواهد آمد:

پس از بررسی های انجام شده، سیستم حراج با در نظر گرفتن موارد زیر رونمایی شده است تا بتواند بیشترین بازدهی را در حفظ کیفیت دامنه ها و معاملات داشته باشد.

1- تنها اعضای پرشین رجیستر قادر به شرکت در حراج خواهند بود.

2- دامنه های به حراج گذاشته شده برای تمامی میهمانان و افرادی که عضو نباشند قابل رویت می باشد.

3- هزینه درج دامنه برای حراج، برابر است با “مبلغ پایه آن دامنه تقسیم بر 100”

به عنوان مثال اگر دامنه ای دارید که می خواهید به قیمت پایه 20 هزار تومان در حراجی درج کنید، هزینه درج آن 200 تومان خواهد شد.

علت این کار جلوگیری از درج دامنه های بی کیفیت است و همچنین جلوگیری از تعیین قیمت های نجومی است! در واقع با این کار، فروشنده ها کمی در تعیین قیمت دامنه هایشان دقت بیشتری خواهند داشت!

و در نهایت کارمزد پرشین رجیستر نیز فقط در این مرحله خواهد بود و پس از فروخته شدن دامنه کارمزدی در حالت عادی دریافت نخواهد شد (بر خلاف سایر حراجی ها)

4-  برای جلوگیری از پیشنهادات غیر واقعی، در صورتیکه کاربری در حراج برنده شود ولی بدون دلیل موجه از خرید دامنه صرف نظر کند ، مبلغ 1000 تومان ، به عنوان جریمه از حساب وی کسر خواهد شد.

5- به طور پیش فرض، هزینه انتقال دامنه ها برعهده خریدار می باشد مگر اینکه فروشنده بخواهد، خود این هزینه را متقبل شود.

6- پرشین رجیستر دخالتی در خرید و فروش دامنه ها ندارد اما اگر طرفین نیاز به واسطه معامله داشته باشند، می توانند مراتب را از طریق پشتیبانی اطلاع دهند تا با اخذ کارمزد، این امر انجام شود.

 

همانطور که مشاهده می کنید، سعی ما در طراحی این بخش، آماده کردن بستری ساده و بدور از حاشیه برای فعالان حوزه دامنه بوده است و امیدواریم به مرور زمان، پتانسیل موجود در بازار دامنه در ایران را با کمک شما فعالان عزیز، بالفعل کنیم.