اطلاعیه افزایش قیمت دامنه های .net

پیرو افزایش قیمت، پسوند .net از سمت رجیسترار، تعرفه این پسوند در پرشین رجیستر نیز افزایش یافت. لذا پیشنهاد می شود نمایندگان محترم، تعرفه های خود را بروز کنند. همچنین ممکن است طی یکی دو هفته آینده، تعرفه این پسوند کمی دیگر افزایش یا کاهش قیمت را داشته باشد.

اخبار مهم و جدید در مورد دامنه های بین الملل

طبق قرارداد منعقد شده بین رجیسترار Resello و موسسه ICANN تمامی دامنه های تحت پوشش این رجیسترار تابع قوانین ICANN خواهند شد.
این قرارداد از تاریخ 1 سپتامبر 2014 اجرایی شده و بر همین اساس می بایست به موارد زیر توجه کنید.

– کلیه اطلاعات در هنگام ثبت دامنه باید بصورت کاملا حقیقی و صحیح وارد شود.
– هنگام تغییر اطلاعات نیز باید بصورت کاملا حقیقی و صحیح وارد شود.

– مواردی همچون کدپستی (زیپ کد) و شماره تلفن حتما می بایست وارد شود. کاربرانی که کد پستی شان 0 است، در هنگام ثبت دامنه با خطا مواجه خواهند شد.

باتوجه به اینکه در زمان ثبت نام، پنل بین الملل شما به صورت اتوماتیک ساخته می شود، اطلاعات هوئیز آن ناقص است لذا حتما پس از ثبت دامنه، از طریق پنل بین الملل، اطلاعات هوئیز دامنه تان را آپدیت نمائید. مسئولیت عدم صحت اطلاعات بر عهده شما می باشد.

فراموش نکنید، پس از تغییر اطلاعات، برای اعمال آن، از سمت رجیسترار برای شما ایمیل تاییدیه می آید که می بایست بر روی آن کلیک کنید تا اطلاعات هوئیزتان آپدیت شود…

– پس از ثبت دامنه، توسط رجیسترار یک پیغام تاییدیه انگلیسی به ایمیل شخص ثبت کننده ارسال می شود که باید با کلیک بر روی لینک فعالسازی آن احراز هویت را انجام داد در غیر این صورت دامنه فعال نمی شود و تا آن زمان، پیغام pending validation در صفحه دامنه نمایش داده می شود.

پس از کلیک بر روی ایمیل تاییدیه، دی ان اس های شما به طور اتوماتیک ست می شوند.

=====================

با توجه به اطلاعیه جدید رجیسترار دامنه های CO. کلیه کاربرانی که دامنه هایی با پسوند CO. دارند، اگر تمایل به تمدید دارند باید 5 روز قبل از تاریخ انقضا برای تمدید دامنه خود اقدام کنند در غیر اینصورت به حالت Redemption Period وارد می شود و باید هزینه 10 برابر تمدید دامنه را پرداخت نمایید.
با توجه به اینکه این مورد بسیار مهم می باشد توصیه می شود حتما 5 روز قبل از انقضا دامنه نسبت به تمدید آن اقدام شود.
دقت کنید حتی اگر بعد از تاریخ انقضا هزینه دامنه در سیستم مالی شرکت پرداخت شود تمدیدی صورت نمی گیرد و هزینه به کاربر عودت داده می شود و پرشین رجیستر مسئولیتی در این مورد به عهده ندارد.

====================

بدیهی است در صورت عدم رعایت موارد فوق ممکن است دامنه توسط رجیسترار مسدود شود و مسئولیت کامل این موارد برعهده دارنده دامنه می باشد.

.

اطلاعیه شماره چهار انتقال به رجیسترار جدید

باسلام خدمت شما کاربران محترم

همانطور که در اطلاعیه های قبلی عنوان شده بود، هم اکنون اکثر دامنه ها به طور کامل به رجیسترار جدید منتقل شده اند و موقتا می توانید تغییرات دی ان اس و کانتکت را برای دامنه ها داشته باشید.

برای ورود به پنل دامنه بین الملل اینجا کلیک کنید

– * – برای ورود پسورد خود را با استفاده از گزینه Forgot password در لینک بالا، ریست کنید.

دقت داشته باشید، ممکن است برخی دامنه ها هنوز به طور کامل منتقل نشده باشند، لذا خواهشمند است تا تا آن زمان منتظر باشید.

 

ضمنا هم اکنون می توانید دامنه های بین الملل را از طریق پرشین رجیستر ثبت و تمدید نمائید.

 

راه اندازی بخش حراج دامنه

باسلام

بخشی مخصوص حراج دامنه، به پنل کاربران پرشین رجیستر اضافه شده است که توضیح آن در ادامه خواهد آمد:

پس از بررسی های انجام شده، سیستم حراج با در نظر گرفتن موارد زیر رونمایی شده است تا بتواند بیشترین بازدهی را در حفظ کیفیت دامنه ها و معاملات داشته باشد.

1- تنها اعضای پرشین رجیستر قادر به شرکت در حراج خواهند بود.

2- دامنه های به حراج گذاشته شده برای تمامی میهمانان و افرادی که عضو نباشند قابل رویت می باشد.

3- هزینه درج دامنه برای حراج، برابر است با “مبلغ پایه آن دامنه تقسیم بر 100”

به عنوان مثال اگر دامنه ای دارید که می خواهید به قیمت پایه 20 هزار تومان در حراجی درج کنید، هزینه درج آن 200 تومان خواهد شد.

علت این کار جلوگیری از درج دامنه های بی کیفیت است و همچنین جلوگیری از تعیین قیمت های نجومی است! در واقع با این کار، فروشنده ها کمی در تعیین قیمت دامنه هایشان دقت بیشتری خواهند داشت!

و در نهایت کارمزد پرشین رجیستر نیز فقط در این مرحله خواهد بود و پس از فروخته شدن دامنه کارمزدی در حالت عادی دریافت نخواهد شد (بر خلاف سایر حراجی ها)

4-  برای جلوگیری از پیشنهادات غیر واقعی، در صورتیکه کاربری در حراج برنده شود ولی بدون دلیل موجه از خرید دامنه صرف نظر کند ، مبلغ 1000 تومان ، به عنوان جریمه از حساب وی کسر خواهد شد.

5- به طور پیش فرض، هزینه انتقال دامنه ها برعهده خریدار می باشد مگر اینکه فروشنده بخواهد، خود این هزینه را متقبل شود.

6- پرشین رجیستر دخالتی در خرید و فروش دامنه ها ندارد اما اگر طرفین نیاز به واسطه معامله داشته باشند، می توانند مراتب را از طریق پشتیبانی اطلاع دهند تا با اخذ کارمزد، این امر انجام شود.

 

همانطور که مشاهده می کنید، سعی ما در طراحی این بخش، آماده کردن بستری ساده و بدور از حاشیه برای فعالان حوزه دامنه بوده است و امیدواریم به مرور زمان، پتانسیل موجود در بازار دامنه در ایران را با کمک شما فعالان عزیز، بالفعل کنیم.

اطلاعیه سوم در رابطه با انتقال به رجیسترار جدید

باسلام

پیرو اطلاعیه های قبل و جهت اطلاع شما از شرایط فعلی و تغییرات پیش رو، موارد را بشرح زیر به آگاهی شما می رسانیم:

مطابق انتظار و با توجه به موارد مطرح در اطلاعیه های قبل، هم اینک دسترسی ثبت، تمدید و انتقال دامنه در Directi امکان پذیر نمی باشد. به محض اتمام انتقال به Resello دسترسی جهت ثبت، تمدید و انتقال دامنه در رجیسترار جدید مهیا خواهد بود…

سرویس های Mail Hosting رایگان و همچنین Managed DNS رایگان ارایه شده بر روی دامنه ها در روز یکشنبه 19 آبان ماه مسدود می گردند. خواهشمند است نسبت به انتقال اطلاعات سرویس های مورد اشاره تا 19 آبان ماه اقدام فرمایید، در غیر اینصورت اطلاعات این سرویس ها در آن تاریخ حذف خواهد شد.

با توجه به اینکه سازمان ICANN در نظر دارد از اوایل سال 2014 امکان “Privacy Protection” را برای کلیه دامنه های جهان غیر فعال نماید، ارایه این سرویس در رجیسترار جدید نیز فعلا صورت نمی پذیرد. بدیهیست در صورتی که تصمیم ICANN تغییر یابد یا به زمان دیگری موکول شود، این سرویس نیز مجددا ارایه خواهد شد.

==========