آموزش انتقال دامنه از یک مشتری به مشتری دیگر در پنل نمایندگی رسلو

گاهی اوقات نیاز است تا انتقال داخلی انجام دهید. بدین معنا که دامنه ای را از مشتری خودتان به مشتری دیگری که ایشان هم نزد شما حساب دارند، انتقال دهید.

فرض میکنیم دامنه ای از مشتری A به مشتری B میخواهید انتقال دهید.

 

برای این منظور ابتدا وارد پنل نمایندگی تان شوید. (راهنما)

مطابق تصویر زیر به سربرگ Customers بروید و مشتری A را جستجو کنید.

1

پس از اینکه به صفحه مشتری A رسیدید، از طریق دکمه آبی رنگ Customer Actions ، گزینه Move Products را مطلبق تصویر زیر انتخاب نمائید:

2

در صفحه باز شده، مطابق تصویر زیر، ایمیل مشتری B را وارد کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

دقت داشته باشید که در این مرحله درواقع شما دارید تعیین می کنید که دامنه قرار هست به کدام مشتری منتقل شود، پس حتما دقت کنید که مشتری مقصد را بدرستی انتخاب کنید…

3

پس از این مرحله، به صفحه ای مانند تصویر زیر خواهید رسید. در این صفحه می بایست دامنه یا دامنه هایی را که میخواهید از مشتری A به مشتری B منتقل شوند را انتخاب کنید و در نهایت Next را بزنید و مابقی مراحل واضح خواهد بود…

4

 

اطلاعیه افزایش قیمت دامنه های .net

پیرو افزایش قیمت، پسوند .net از سمت رجیسترار، تعرفه این پسوند در پرشین رجیستر نیز افزایش یافت. لذا پیشنهاد می شود نمایندگان محترم، تعرفه های خود را بروز کنند. همچنین ممکن است طی یکی دو هفته آینده، تعرفه این پسوند کمی دیگر افزایش یا کاهش قیمت را داشته باشد.

اطلاعیه دوم در رابطه با انتقال به رجیسترار resello

با توجه به توافقات به عمل آمده، انتقال دامنه ها به رجیسترار Resello انجام خواهد شد. نکات زیر جهت اطلاع کاربران و نمایندگان محترم به استحضار می رسد:

 • دامنه (های) بین المللی “فعال” نزد ما از روز 13 آبان از رجیسترار Directi به رجیسترار جدید منتقل خواهد شد. مشخصات دسترسی به پنل جدید طی روزهای آینده بحضورتان ارسال می گردد.

 

 • از تاریخ 13 الی 30 آبان امکان تمدید، انتقال و تغییر DNS دامنه وجود نخواهد داشت. در نتیجه در صورتی که دامنه ی شما هم اینک منقضی شده یا تا پایان آبان ماه منقضی می شود، همین حالا نسبت به تمدید آن اقدام فرمایید. در صورت نیاز به انجام تغییرات DNS نیز تا قبل از 13 آبان تغییرات خود را اعمال نمایید.

 

 • اطلاعات ایمیل های رایگان ارایه شده بر روی دامنه ها (2 اکانت ایمیل 100 مگابایتی) به رجیسترار جدید منتقل نخواهد شد. بنابراین در صورتی که از ایمیل رایگان دامنه خود استفاده می فرمایید، جهت جلوگیری از حذف ایمیل های خود لازم است حداکثر تا تاریخ 13 آبان نسبت به تهیه بک آپ از ایمیل های خود اقدام فرمایید.

 

 • تمامی تنظیمات DNS و Child Name Server دامنه (های) شما بصورت کامل منتقل خواهد شد و نیازی به تنظیم مجدد نخواهد بود.

 

 • سرویس “محافظت از شناسه” یا “Privacy Protection” تا اطلاع ثانوی از سوی رجیسترار جدید قابل ارایه نخواهد بود. در صورتی که با این سرویس آشنا نیستید به اطلاع می رسانیم این سرویس بمنظور مخفی سازی مشخصات Whois دامنه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 • سرویس های رایگان دامنه (از جمله Email Hosting, Domain Forwarding, Managed DNS) در رجیسترار جدید نیز با شرایط جدید ارایه خواهد شد. با این حال با توجه به عدم انتقال اطلاعات و تنظیمات سرویس های رایگان دامنه، لازم است این تنظیمات را پس از انتقال مجددا انجام دهید. اطلاعات تکمیلی بعدا به اطلاع خواهد رسید.

 

==============

تحریم Directi و تغییر رجیسترار دامنه های بین الملل

به اطلاع کاربران و نمایندگان محترم می رسانیم، مالکیت شرکت ثبت کننده دامنه های بین المللی Directi در حال انتقال به یک شرکت امریکایی است و لذا با توجه به تحریم های موجود از سوی کشور امریکا علیه ایران، این احتمال داده می شود که محدودیت هایی جهت دسترسی کاربران ایرانی به پنل مدیریت دامنه و … از سوی Directi اعمال گردد.

باتوجه به این موضوع، پس از بررسی های لازم، پنل تمام کاربران و نمایندگان پرشین رجیستر به رجیسترار جدید Resello به آدرس اینترنتی http://www.resello.com منتقل خواهد شد.

توجه: پرشین رجیستر این اطمینان را به شما عزیزان می دهد که هیچگونه مشکلی برای دامنه ها پیش نخواهد آمد.

خواهشمند است به موارد زیر توجه فرمایید:

 •     در فاصله زمانی انتقال دامنه ها به رجیسترار جدید (از 26 اکتبر تا 31 اکتبر)، امکان تمدید و تغییر در دامنه ها وجود نخواهد داشت. در نتیجه در صورتی که دامنه ای هم اینک منقضی شده یا طی این مدت منقضی می شود، همین حالا نسبت به تمدید آن اقدام فرمایید.
 •     اگر تمایل به ایجاد تغییری در DNS یا Child Name Server دامنه های خود دارید لازم است حداکثر تا 26 اکتبر نسبت به اعمال تغییرات اقدام فرمایید.
 •     تمامی اطلاعات DNS و Child Name Server دامنه (های) شما بصورت کامل به رجیسترار جدید منتقل خواهد شد و نیازی به تنظیم مجدد نخواهد بود.
 •     امکان فعال سازی “محافظت از شناسه” یا “Privacy Protection” تا پس از انتقال دامنه ها به رجیسترار جدید وجود نخواهد داشت.
 •     با توجه به قوانین بین المللی ICANN، اکیدا توصیه می شود در صورتی که مشخصات ارایه شده در زمان ثبت دامنه با مشخصات واقعی مالک دامنه مطابقت ندارد، سریعا نسبت به تصحیح آن اقدام فرمایید.

 

======================

آموزش افزایش آنلاین اعتبار پنل نمایندگی بین الملل

برای این منظور مراحل زیر را بپیمایید:

1- حساب مالی خود را در سایت پرشین رجیستر به میزانی که میخواهید پنل بین الملل را شارژ کنید، افزایش دهید.

2- وارد پنل نمایندگی خود شوید.

3- مطابق تصویر زیر، گزینه Add Funds را از منوی My Billing انتخاب نمائید.

add funds
add funds

 

4- در صفحه ای که برایتان لود خواهد شد، مابقی جزئیات ذکر شده است. دقت نمائید که پروسه به این صورت خواهد بود که شما مبلغ دلخواه خود را وارد می کنید و سپس به وب سایت پرشین رجیستر منتقل می شوید و در آنجا مبلغی که در پنل نمایندگی بین الملل وارد کرده بودید، از حساب پرشین رجیستر تان کسر می گردد و در نهایت مجددا به کنترل پنلل بین الملل تان ارجاع داده خواهید شد.

بدیهی است اگر حساب پرشین رجیستر تان به میزان کافی شارژ نداشته باشد، عملیات پرداخت با خطا مواجه خواهد شد…