آموزش انتقال دامنه های بین الملل به پنل ریلسری برای نمایندگان

اگر شما پنل ریسلری از پرشین رجیستر دارید و میخواهید دامنه ای را به پنل خودتان منتقل کنید می بایست این مراحل را طی کنید:

رمز انتقال را از پنل مبدا دریافت کنید (بدون رمز انتقال نمی توانید دامنه را انتقال دهید)

سپس وارد پنل نمایندگی تان شوید

از منوی products زیرمنوی domains و سپس گزینه transfer را انتخاب نمایید.

در صفحه باز شده، دکمه آبی رنگ actions را کلیک کنید و گزینه transfer domain را انتخاب کنید

در صفحه بعد، نام دامنه و رمز انتقال را وارد کنید و ایمیل مشتری تان را در کادر Customer وارد کنید و چند لحظه صبر کنید تا کادری آبی رنگ ظاهر شود و مشتری را انتخاب نمایید. دقت کنید قبل از انتقال می بایست ابتدا مشتری را از طریق منوی Customers ایجاد کرده باشید.

ضمنا برای آشنایی با جزئیات انتقال دامنه ها و مسائل متفرقه آن، حتما لینک های زیر را مطالعه نمایید:

آموزش جامع انتقال دامنه بین الملل

نحوه شارژ آنلاین پنل نمایندگی رسلو

برای شارژ انلاین پنل نمایندگی تان، ابتدا موجودی خود را در سایت پرشین رجیستر به میزان مورد نیاز افزایش دهید (حداقل 50 هزار تومان )

سپس وارد پنل نمایندگی بین الملل تان شوید. (نحوه ورود به پنل )

در صفحه نخست، بر روی دکمه آبی رنگ Deposit کلیک کنید:

پس از این مورد، به صفحه زیر هدایت خواهید شد:

بر روی گزینه “شارژ آنلاین” کلیک کنید.

مبلغ را به ریال وارد کنید و سپس بر روی دکمه Deposit کلیک نمائید.

حداقل مبلغ می بایست 500000 ریال معادل پنجاه هزار تومان باشد.

پس از کلیک کردن دکمه Deposit ، شما به سایت پرشین رجیستر هدایت خواهید شد و اگر مشکلی نباشد در آنجا موجودی شما کسر و به موجودی تان در پنل بین الملل به صورت اتوماتیک اضافه خواهد شد.

آموزش انتقال دامنه از یک مشتری به مشتری دیگر در پنل نمایندگی رسلو

گاهی اوقات نیاز است تا انتقال داخلی انجام دهید. بدین معنا که دامنه ای را از مشتری خودتان به مشتری دیگری که ایشان هم نزد شما حساب دارند، انتقال دهید.

فرض میکنیم دامنه ای از مشتری A به مشتری B میخواهید انتقال دهید.

 

برای این منظور ابتدا وارد پنل نمایندگی تان شوید. (راهنما)

مطابق تصویر زیر به سربرگ Customers بروید و مشتری A را جستجو کنید.

1

پس از اینکه به صفحه مشتری A رسیدید، از طریق دکمه آبی رنگ Customer Actions ، گزینه Move Products را مطلبق تصویر زیر انتخاب نمائید:

2

در صفحه باز شده، مطابق تصویر زیر، ایمیل مشتری B را وارد کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

دقت داشته باشید که در این مرحله درواقع شما دارید تعیین می کنید که دامنه قرار هست به کدام مشتری منتقل شود، پس حتما دقت کنید که مشتری مقصد را بدرستی انتخاب کنید…

3

پس از این مرحله، به صفحه ای مانند تصویر زیر خواهید رسید. در این صفحه می بایست دامنه یا دامنه هایی را که میخواهید از مشتری A به مشتری B منتقل شوند را انتخاب کنید و در نهایت Next را بزنید و مابقی مراحل واضح خواهد بود…

4

 

اطلاعیه افزایش قیمت دامنه های .net

پیرو افزایش قیمت، پسوند .net از سمت رجیسترار، تعرفه این پسوند در پرشین رجیستر نیز افزایش یافت. لذا پیشنهاد می شود نمایندگان محترم، تعرفه های خود را بروز کنند. همچنین ممکن است طی یکی دو هفته آینده، تعرفه این پسوند کمی دیگر افزایش یا کاهش قیمت را داشته باشد.

اطلاعیه دوم در رابطه با انتقال به رجیسترار resello

با توجه به توافقات به عمل آمده، انتقال دامنه ها به رجیسترار Resello انجام خواهد شد. نکات زیر جهت اطلاع کاربران و نمایندگان محترم به استحضار می رسد:

  • دامنه (های) بین المللی “فعال” نزد ما از روز 13 آبان از رجیسترار Directi به رجیسترار جدید منتقل خواهد شد. مشخصات دسترسی به پنل جدید طی روزهای آینده بحضورتان ارسال می گردد.

 

  • از تاریخ 13 الی 30 آبان امکان تمدید، انتقال و تغییر DNS دامنه وجود نخواهد داشت. در نتیجه در صورتی که دامنه ی شما هم اینک منقضی شده یا تا پایان آبان ماه منقضی می شود، همین حالا نسبت به تمدید آن اقدام فرمایید. در صورت نیاز به انجام تغییرات DNS نیز تا قبل از 13 آبان تغییرات خود را اعمال نمایید.

 

  • اطلاعات ایمیل های رایگان ارایه شده بر روی دامنه ها (2 اکانت ایمیل 100 مگابایتی) به رجیسترار جدید منتقل نخواهد شد. بنابراین در صورتی که از ایمیل رایگان دامنه خود استفاده می فرمایید، جهت جلوگیری از حذف ایمیل های خود لازم است حداکثر تا تاریخ 13 آبان نسبت به تهیه بک آپ از ایمیل های خود اقدام فرمایید.

 

  • تمامی تنظیمات DNS و Child Name Server دامنه (های) شما بصورت کامل منتقل خواهد شد و نیازی به تنظیم مجدد نخواهد بود.

 

  • سرویس “محافظت از شناسه” یا “Privacy Protection” تا اطلاع ثانوی از سوی رجیسترار جدید قابل ارایه نخواهد بود. در صورتی که با این سرویس آشنا نیستید به اطلاع می رسانیم این سرویس بمنظور مخفی سازی مشخصات Whois دامنه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

  • سرویس های رایگان دامنه (از جمله Email Hosting, Domain Forwarding, Managed DNS) در رجیسترار جدید نیز با شرایط جدید ارایه خواهد شد. با این حال با توجه به عدم انتقال اطلاعات و تنظیمات سرویس های رایگان دامنه، لازم است این تنظیمات را پس از انتقال مجددا انجام دهید. اطلاعات تکمیلی بعدا به اطلاع خواهد رسید.

 

==============